English version
K100-ASD
Informacje dotyczące zasilania

Baterie ładowalne

Typ: Alcava AAA
Napięcie: 3×1.5V
Pojemność: 700 mAh
Pobór prądu: 36 mA (tryb aktywny)
0.15 mA (tryb uśpienia)
Baterie ładowalne są mają budowę bardzo podobną do klasycznych baterii. Można je jednak wielokrotnie ładować. W odróżnieniu od typowych akumulatorów NiCd i NiMH praktycznie nie występuje w nich efekt samorozładowania. Dzięki temu nadają się doskonale do zasilania urządzeń, które pobierają mało prądu i muszą długo pracować. Baterie te po pełnym naładowaniu wystarczają do rejestracji obrazu nawet przez 10 godzin lub kilka miesięcy trybu uśpienia. Nie bez znaczenia jest również fakt, że baterie ładowalne są "przyjazne" dla środowiska. Nie zawierają szkodliwych metali ciężkich takich jak rtęć czy kadm.

Baterie alkaliczne

Typ: AAA
Napięcie: 3×1.5V
Pobór prądu: jw.
Baterie alkaliczne mają znacznie większą pojemność od akumulatorów czy baterii ładowalnych. W przypadkach gdy decydujące znaczenie ma czas pracy kamery można zastosować klasyczne baterie. Jednak takim przypadku należy pamiętać aby nie podłączać zewnętrznego zasilania.

Zasilanie zewnętrzne

Napięcie: 7..15 V
Pobór prądu: 4..80 mA
Kamera K100-ASD może być stale zasilana z zewnętrznego zasilacza. W przypadku gdy w środku znajdują się baterie ładowalne będą one utrzymywane w stanie maksymalnego naładowania. W sytuacjach awaryjnych po zaniku zewnętrznego zasilania pozwolą one na wielogodzinną pracę urządzenia.
<< poprzednia strona natępna strona >>


Elsat s.c. © 2005